درباره انجمن طراحان گرافیک متحرک شهر تهران

با ورود گرافیک متحرک به ایران در دهه‌ی هشتاد و حضور موثرآن در برنامه‌سازی تلویزیونی و تبلیغات، رفته‌رفته تشکیل صنف برای برخی از فعالان این رشته دغدغه‌‌ای مهم شد. با شروع دهه‌ی نود با کوشش آقای سعید حق زارع گردهم‌آیی‌ها، جلسات مکرر و تبادل نظر در مورد اهداف مشترک در این رشته آغاز و تشکیل انجمن صنفی مطرح و مورد استقبال  همه‌ی فعالان قرار گرفت.

از آن پس جلسات منظم‌تر و هدفمندتر برگزار شد و تحقیق و بررسی در خصوص چگونگی ایجاد و چرایی تشکیل چنین انجمنی آغاز گردید و پیش‌نویس اساسنامه و اهداف عمومی و اختصاصی صنف تهیه شد. همچنین این همکاری در چند مقطع موجب برگزاری همایش‌ها، گردهمایی‌ها و ورکشاپ‌هایی با رویکرد گرافیک متحرک گردید و نظرات و بازخوردهای فعالین این حوزه در سراسر کشور برای پیشبرد هرچه بهتر روند تشکیل صنف دریافت شد.

تا سرانجام به‌منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع صنفی فعالان، در تاریخ  هجدهم شهریور 1395 نخستین مجمع عمومی رسمی این صنف توسط هیات موسس انجمن آقایان: عمار عیسی‌پور، مجید کاشانی و مجتبی داننده، با حضور و نظارت نماینده‌ی وزارت کار و شرکت بیش از هشتاد تن از فعالان گرافیک متحرک و به ریاست هیات رئیسه‌ی انتخابی (آقایان: امیر سحرخیز، مجید کاشانی، امید خوش‌نظر، معین صمدی و خانم مینا نامنی) برگزار شد.

در این مجمع ضمن به تصویب رسیدن اساسنامه توسط حضار، اولین هیات مدیره متشکل از آقایان: ایمان یاری، سعید حق زارع، عمار عیسی پور، مجید یوسف‌زاده و پژمان ابوالقاسمی (آقایان رضا وجدانی و جلال اشرفیان به‌عنوان علی البدل) و بازرس جناب آقای مرتضی جهانپور (و به ترتیب در سال‌های بعد آقایان مجتبی داننده و سجاد صبور) انتخاب و پس از ده روز اولین جلسه‌ی هیات مدیره‌ رسما برگزار و صنف فعالیت خود را آغاز کرد.

در تاریخ هفتم شهریور 1398  پس از گذشت سه سال و برگزاری مجمع عمومی و با رای اعضا دومین هیات مدیره متشکل از آقایان: سجاد صبور، امیر دولتخواه، امیر مهران، رضا رفیع و خانم لیلا نورایی (آقایان میلاد شاه‌جهانی و حمید ابراهیم نیا به‌عنوان علی البدل) و بازرس آقای مجید یوسف زاده آغاز به‌کار نمود.

اکنون این صنف بیش از صد عضو فعال در زمینه‌ی گرافیک متحرک در شهر تهران دارد.

برخی از وظایف انجمن صنفی طراحان گرافیک متحرک شهر تهران عبارتند از:

  • کوشش در جهت استیفای حقوق و خواسته‌های مشروع و قانونی اعضا.
  • تلاش و هماهنگي براي تسهيل در امور بيمه و بهره مندي از امکانات بيمه هنرمندان.
  • زمينه سازي و جمع آوري اطلاعات لازم براي تدوين تعرفه ها و فرم‌هاي قراردادي.
  • برگزاری کارگاه‌های و سمینارهای مختلف آموزشی در زمینه گرافیک متحرک و امور مختلف صنفی
  • همکاری با سایر تشکل های صنفی مربوط.
  • حمایت معنوی از فعالیت های مرتبط اعضا.
imgda-full-light-desan

تماس با ما

حامیان انجمن

zirzamin-logo-light-800

تمامی حقوق این سایت متعلق به انجمن صنفی طراحان گرافیک متحرک شهر تهران می باشد.