درباره‌ی ما

انجمن صنفی طراحان گرافیک متحرک شهر تهران

آبان ماه سال ١٣٩٠ جمعی از فعالان رشته‌ی موشن گرافیکس توسط سعید زارع گرد هم آمدند تا ضمن آشنایی بیشتر با یکدیگر تجربیات و نظراتشان را در این حوزه با هم به اشتراک بگذارند. این گردهمایی به مرور زمان تبدیل به جلسات مکرر فعالان و علاقمندان رشته‌ی گرافیک متحرک شد، طی تبادل نظر در مورد اهداف مشترک همکاران در این رشته، پیشنهاد تشکیل انجمن صنفی مطرح و مورد استقبال واقع شد.
از آن پس جلسات منظم‌تر و هدفمندتر برگزار شد و تحقیق و بررسی در خصوص چگونگی ایجاد و چرایی تشکیل چنین انجمنی آغاز گردید و پیش نویس اساسنامه و اهداف عمومی و اختصاصی صنف تهیه شد. همچنین این همکاری در چند مقطع موجب برگزاری همایش‌ها، گردهمایی‌ها و ورکشاپ‌هایی با رویکرد موشن گرافیکس گردید و نظرات و بازخوردهای فعالین این حوزه در سراسر کشور برای پیشبردهرچه بهتر روند تشکیل صنف دریافت شد.
پس از گذشت چند سال و پشت سر گذاشتن فراز و نشیب‌های فراوان، سرانجام در تاریخ  ۱۳۹۵/۶/۱۸ نخستین مجمع عمومی رسمی این صنف توسط هیات موسس (آقایان: عمار عیسی‌پور، مجید کاشانی و مجتبی داننده) با حضور و نظارت نماینده‌ی وزارت کار و شرکت بیش از هشتاد تن از فعالین موشن گرافیکس ایران و به ریاست هیات رئیسه‌ی انتخابی (آقایان: امیر سحرخیز، مجید کاشانی، امید خوش‌نظر، معین صمدی و سرکارخانم مینا نامنی) برگزار شد.
در این مجمع ضمن به تصویب رسیدن اساسنامه توسط حضار در جلسه، اولین هیات مدیره‌ و بازرس این انجمن صنفی انتخاب و پس از ده روز فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
اکنون که پس از گذشت قریب به ۶ سال با همراهی فعالین و تلاش اعضای اتاق فکر، هیات موسس و هیات مدیره پس از انجام مراحل قانونی و ایجاد زیرساخت های اجرایی، انجمن طراحان گرافیک متحرک آغاز به کار نموده است امید آن داریم که با تداوم این همیاری به اهداف مشترک صنفی و دغدغه‌های همکاران عزیزمان در این حوزه جامع عمل بپوشانیم.

 


انجمن صنفی کارگری طراحان گرافیک متحرک شهر تهران
Iranian Motion Graphic Designer's Assocciation
E-mail: info@IMGDA.ir Telegram: IMGDA